| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Care aveti tigaie de fonta
(dar de fonta 100% nu altceva),cum ies hamburgerii?
Dar micii?
Si ce e mai important,cartofii pai?
Mersii, o zi buna

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Tigaia de fonta trebuie sa capete acel strat uleios de uzura, antiaderent, altfel se prinde mancarea si nu iese nimic bun.Deci daca ai una noua trebuie asezonata de fiecare data.

| maphiotul a răspuns (pentru dullcat):

Da,stiu treaba asta.
Dar alta era intrebarea.
Nu am scris in postare ca mie nu mi-a iesit buna mancarea

| lpavel a răspuns:

Pe un aragaz sau plita electrica ies bine in orice tigaie pentru ca poti tine o temperatura constanta! Tigaia de fonta sau orice material gros e indicat daca gatesti pe o soba cu lemne pentru ca acolo nu poti mentine focul constant si asa te ajuta tigaia care odata incinsa se raceste mai greu...

| maphiotul a răspuns (pentru lpavel):

No,dă'i pace.
Lasă-mă in vacanță ca ma duc in concediu.