| Andamibmib a întrebat:

Doresc niste sfaturi in legatura cu gatitul. Nu am nici o idee ce sa gatesc...si aici nu ma refer la preparate clasice. Doresc ceva usor diferit, ceva mai interesant. Daca aveti idei, va rog sa imi lasati mesaj, iar daca stiti cum se prepara, niste instructiuni ar fi bune. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, poti arunca o privire pe site-ul asta
http://www.caietulcuretete.com/2013/02/retete-rapide_8.html

6 răspunsuri:
bursuc001
| Andamibmib explică (pentru bursuc001):

Mersi super mult

| bursuc001 a răspuns (pentru Andamibmib):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă!

| Resurrection a răspuns:

Nu exista sfaturi generale in arta gastronomiei... fiecare fel de mancare se gateste in felul lui.

| Dintrebare a răspuns:

Pai depinde ce iti place sa mananci. Daca iti plac macaroanele (pastele), se prepara usor. Cauta pe net retete. Sau poti face sufleu din diverse legume (dovlecel, conopida, cartofi). Amesteci smantana cu oua si legume si le pui la cuptor. Evident ca e putin mai complicat, dar poti cauta pe net niste retete care sa fie explicate pas cu pas. Poti face salata de vinete. Rosii umplute cu branza sau cu carne. Sau poti incerca supa crema din ce legume iti place. Toate retele de care ti-am zis se fac foarte simplu. Chiar si eu reusesc, care nu sunt vreo mare gospodina. Daca ti se pare ceva interesant din ce ti-am sugerat eu, cauta pe net reteta. Succes

| AlexandraAlle08 a răspuns:

Uita-te pe Tv Paprika si o sa-ti vina idei.