| Viperix a întrebat:

Salut. Eu fac exercitii acasa de ceva timp si ma gandeam sa incep sa iau creatina deoarece am auzit ca ajuta foarte mult si ca rezultatele vor fi vizibile mai repede. Oare isi face vreun efect daca nu merg la sala si nu ridic greutati? Fac intre 30-40 minute de exercitii pe zi desi asta cred ca e irelevant.

Răspuns Câştigător
| thecatbreeder a răspuns:

Creatina ajuta sa retii apa in muchi deci pur ai simplu vor arata mai voluminosi dar in functie de corp ai constructie genetica poti sa arati de fapt mai gras, daca vrei sa cresti in masa musculara trebuie sa faci exercitii cu greutati mari, de rezistenta. Mancarea te ajuta sa vezi rezultate mai rapide decat suplimentele gen creatina. Daca vrei sa iei intreaba pe baiatul de la shop cum si ce pentru ca fiecare au doze diferite dar sa stii ca in momentul cand nu le mai iei, apa din corp se va elimina si vei revenii la rezultatele initiale.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Creatina este produsa natural in corpul uman. Tu nu ai nevoie de suplimente cu ceea ce corpul deja produce, fiindca poti sa-ti creezi un inbals in corp si sa te imbolnavesti.
Poti manca sanatos cu multe legume, fructe proaspete, salate si evidnet carne, ca sa cresti si sa te dezvolti furmos si armonios.