| pisica90 a întrebat:

Salut,recent mi-am pătat blugii albaștri și am încercat s-i curat repede cu pasta de dinți.Petele alea s-au dus dar mi-a rămas o mare pată albă vizibila de pasta de dinți, se mai poate scoate? Mulțumesc anticipat

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Baga-i la spalat. Daca tot se mai vede pata, e clar ca ai frecat prea mult. S-a dus vopseaua de pe ei.

| Violleta2022 a răspuns:

Pune-i in masina de spalat rufe si spala-i cu detergent, ca pasta de dinti iese la spalat.

| dullcat a răspuns:

Buna.Mai simplu era sa folosesti sapun, ca sa nu inlocuiesti o pata cu o alta.Foloseste o periuta veche de dinti si putin sapun, freci si vezi daca se curata. Daca nu, vei vedea la spalat care e treaba.Vezi ca blugii oricum trebuie intorsi pe dos in cazul in care ii pui la masina de spalat, pentru mentinerea culorii mai mult timp.

| anonimg a răspuns:

Pasta de dinți este doar pentru dinți. Nu știu ce efect are asupra hainelor că nu am încercat-o niciodată pe haine, și nici nu am auzit că ar folosi la curățarea hainelor.
Bagă blugii la spălat, și doar după aceea poți vedea rezultatul. Și nu are rost să te stresezi oricare ar fi rezultatul, că stresul nu poate îndrepta lucrurile spre bine.

| Simpatic a răspuns (pentru anonimg):

Unii stiu ca folosesc pasta de dinti sa faca polish la farurile matuite de la masini, omul sarac este inventiv dar si naivwinking

Pacea fie cu tine fiule!winking

| lpavel a răspuns:

Da, daca nu cumva ai curatat si vopseaua de pe blugi... laughing
Acum bag-o in masina de spalat si vei vedea la urma rezultatul!