| Murariu_Sebi_1998 a întrebat:

Am aplicat acum 2 zile super glue ca sa lipesc ceva pe o ramă de ochelari ( rama de plastic) si a ramas o pata alba datorita faptului ca am pus prea mult.

intrebarea mea este daca pot curata acea pata alba, respectiv cum?!

cu acetona mi-e frica deoarece poate deteriora plasticul.voi ce sfat imi puteti da?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa mergi la un atelier de ochelari sa ti-o slefuiasca.

| Murariu_Sebi_1998 explică (pentru Salontanul):

Pai si daca mi-i șlefuiește nu se duce dracu tot? laughing

| raMLesS a răspuns:

Hm. dăi cu parfum cred că funcţionează, apoi freacă locul acela, cu parfum funcţiona şi dacă era ceva murdar de marker.