| Doodleskull a întrebat:

As vrea sa ma fac blond... cel putin un castaniu...
Nu as prefera sa ma vopsesc si as vrea sa incerc apa oxigenata...
Ce parere aveti?
Cum as putea sa o schimb culoarea insa sa nu ma fac prea blond

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Apa oxigenata, pe lângă faptul ca îți distruge părul ti-l decolorează foarte tare. Nu îți sugerez sa încerci varianta asta. Ceva naturist ar fi sa te speli cu ceai de mușețel pe cap. Efectul e hrănitor, dar îți si deschide cu o nuanță parul.

| T0T a răspuns (pentru justanotheruser99):

Suferă baba la frumusețe.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru T0T):

Frumusete? Nu am nici o tangenta cu asta. laughing Cu naturalete, poate.

| T0T a răspuns (pentru justanotheruser99):

Nu mă refeream la tine deșteapto.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru T0T):

UUU! Ce artagos suntem! Ce e cu tine?

| T0T a răspuns (pentru justanotheruser99):

"Ce artagos suntem! " Da, suntem foarte arțăgos și ăsta este lucruri bune. Aceeași întrebare laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru T0T):

Eu are vecini unguri, care e scuza ta? rolling on the floor

| T0T a răspuns (pentru justanotheruser99):

Scuza mea ești chiar tu.
Mereu când mă gândesc la bozgori mă gândesc la asta

http://banculmeu.ro/_pu/9/73402633.jpg

| justanotheruser99 a răspuns (pentru T0T):

Eu sunt o scuza?;;)
In legatura cu "minoritatile", eu sunt inconjurata de unguri, n-ai idee cate injuraturi si prostii am invatat de pe strada :)) :
https://www.google.ro/......https?/url

| T0T a răspuns (pentru justanotheruser99):

Nașpa de tine.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru T0T):

Da stiu, insa unii sunt destul de ok, deci e suportabil.

| T0T a răspuns (pentru justanotheruser99):

Umblă și tu prin școli cu bandana tricoloră, să se agite și ei puțin. Oameni rasiști ca ăia și răi rar găsești. Au o ură foarte mare pentru români.
Îmi amintesc că era o știre pe Facebook despre faptul că într-un oraș steagul secuiesc a fost dat jos dintr-un loc public și erau acolo bozgori și huiduiau dar era complet legal. Un bozgor vorbitor de limbă română atunci încerca să facă pe deșteptul și cu legi i-am explicat de ce era legal să îl dea jos și mai și zicea că are experiență cu partea legislativă iar până la urmă nu mai a avut argumente și ca un ultim argument a fost că le calcă onoarea în picioare laughing Desigur știrea prima oară a apărut pe o pagină unde erau mai mulți unguri și dacă vedeai câte aberații și răutăți ziceau ăia. Ar fi ok dacă am fi în stare să uităm trecutul deși tot ei au fost niște asupritori sălbatici, tirani și necivilizați și să nu uităm cum au asuprit românii de secole dar nah acum tot ei vor independență. De aia mi-e scârbă de mulți dintre ei, deși sunt și unguri ok.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru T0T):

"nu mai a avut" laughing si ziceai de exprimarea mea.
Nu imi place sa umblu din floare in floare, mai ales daca stiu ca e inutil, copiii sunt foarte prosti mai nou.
ooo! Sa vezi o faza tare. Se certa un vecin cu un nebun (chiar e nebun tipul) de pe la 2 dimineata pana pe la 5, dar asa frumos in maghiara. Si reactia mea a fost urmatoarea (tinand cont ca nu am dormit aproape deloc din cauza lor): Mi-a luat telefonul, l-am conectat la boxe, volum maxim si am pus Desteapta-te romane! laughing Sa vezi ce reactie au avut amandoi. laughingDupa le-am facut cu mana de la geam, ca sa inchei spectacolul, iar ei au plecat cu coada intre picioare.

| T0T a răspuns (pentru justanotheruser99):

Măcar la mine nu poți considera ăsta că a fost chiar un dezacord, se mai pot inversa cuvintele.
Să știi că bine le-ai făcut laughing
Cât despre copii, de acord și o să fie și mai proști. Până și eu mă consider la un nivel mai slab decât cei dinaintea mea care au urmat aceleași specializări, consider generațiile în general din ce în ce mai slabe și asta o spune oricine care a lucrat cel puțin în învățământul românesc.
Până la urmă vezi că apare și așa zisul conflict între generații și asta pentru că nu mai există respect. Ieri de exemplu eram în autobuz și o fată cred că de generală sau de liceu cel mult vorbea tare și nu știu dacă vorbea în căști sau i-a zis cuiva dar a zis tare cuvântul cu p laughing și au sărit babele că să scoată căștile alea din urechi, că dacă e țigancă că vorbește așa și după a ieșit un scandal...Dar să vezi ce gură mare avea și cum țipa aia dar până la urmă a intervenit un moș care a luat-o și el cu cuvinte la fel de "pompoase" și i-a zis aia ceva de genul că dacă face mișto de ea și până la urmă cred că scandalul s-a terminat după ce au coborât. Eu eram cu spatele, nu m-am întors dar după voce părea româncă.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru T0T):

laughing ce urat din partea tipei. Cata nesimtire...

| T0T a răspuns (pentru justanotheruser99):

Tot zicea că vorbește cum vrea ea și chestii de genul.
Sincer eram eu zilele astea lângă un coleg la un curs și pune profesorul niște întrebări din alea de ne lăsau statui...Și a zis că nu putem să nu știm lucrurile alea și alea etc. Și mi-a zis colegul că proful trebuie să fie foarte dezamăgit de generația noastră că suntem proști laughing Eh, era același prof care e exigent și anul trecut pentru prima oară după ce a lăsat restanțieri pentru că a lăsat prea mulți a fost înlocuit de o comisie care le-a pus la toți 5, că nu îți mai permiți acum să lași mulți, are facultatea de pierdut. Adică gen dacă suntem toți proști facultatea oricum nu își permite să îi lase pe toți căci își face mai mult rău. Așa și în școli, nu poți lăsa mai mult de un sfert să zicem că după ai probleme cu inspectoratul și tu ca profesor o să fii dat jos pentru că nu ai fost în stare să îi faci să priceapă sau școala se va sesiza că așa poate pierde prea mulți elevi. Dar mai nou nu mai ai voie să le faci observații elevilor deci...Mă întreb cum mai poți să te impui mai ales dacă pici cu elevi idioți toți. Eu fac psihopedagogie și ne învăța acolo că cică pedepsele nu sunt bune, decât în nu știu ce cazuri și ne-a dat acolo un exemplu amărât pe care nu îl mai detaliez. Cum naiba să faci copilul ăla să fie atent dacă nici pedepsele nu sunt bune? Sau imaginează-ți o clasă plină de idioți care nu știu înmulțirea în a 7-a, orice profesor normal la cap știe că are obligația să îi treacă pe majoritatea. Deci în felul ăsta nivelul scade iar sistemul se tot adaptează, din ușor, în mai ușor. Eu zic că nu e o direcție bună și parcă se vrea distrugerea educației. Viitorul nu sună ok.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru T0T):

Nici prezentul nu e prea incantator. sad
Ideea e ca se doreste incultura in masa, in asa fel incat populatia sa poata fi manipulata si prostita, iar partea trista e ca unora le convine postura asta.

| T0T a răspuns (pentru justanotheruser99):

Faza și mai nașpa e că atunci când ești înconjurat de proști iar tu să zicem că nu ești prost, automat tu vei deveni ăla prost în comunitatea respectivă, deci nu ai nicio șansă, eventual te vei prostii și tu xD

| justanotheruser99 a răspuns (pentru T0T):

Eu nu sunt usor influentabila, din contra, am o oarecare putere de persuasiune. Deci nici din greseala nu am sa ma supun spiritului de turma. Iar prostia poate fi ea contagioasa, dar sunt imuna. big grin

| T0T a răspuns (pentru justanotheruser99):

Persuasiunea merge pe oamenii care nu au la bază ceva solid pentru a își susține opiniile sau care nu se implică așa mult sau care pur și simplu nu prea gândesc pentru ei. Desigur poate opiniile tale sunt corecte în general și e și normal să fii convingătoare. Oricum acest spirit de turmă poate veni și fără să îți dai seama iar manipularea nu e făcută ca să îți dai seama de ea.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru T0T):

Sunt constienta de aceste aspecte, insa daca tu ai un oarecare nivel de inteligenta/cultura realizezi unele lucruri si ai optiunea de a nu te lasa manipulat. Spre exemplu batranii care stau la sat sunt pur si simplu prostiti sa voteze cu nu stiu cine, doar datorita faptului ca nu au un nivel mediu de educatie, multi dintre ei nefiind capabili nici sa citeasca. E ca si cum a-i da drept de vot unui copil. Nici unul, nici altul nu fac nimic altceva decat sa mazgaleasca ceva pe o foaie.
In legatura cu spiritul de turma a devenit o manie... unora chiar le place sa faca parte din cireada. sad

| T0T a răspuns (pentru justanotheruser99):

Cum te cheamă?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru T0T):

Just laughing Pentru mai multe detalii vorbim in privat. laughing

| T0T a răspuns (pentru justanotheruser99):

Te aștept.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru T0T):

Mai bine spus, eu te astept. laughing Tu doresti sa afli anumite chestii, deci intreaba si ti se va raspunde, doar ca ai mai multe sanse sa primesti raspunsuri cand nu sunt publice.
Acum cand ma gandesc cate notificari va primi bietul Doodleskull, mi se face mila de el sad

| T0T a răspuns (pentru justanotheruser99):

Nu prea îmi place să fiu primul. E ok, dacă tu nu vrei să îmi spui sau să afli ceva, pot trăi și fără asta.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru T0T):

Nu iti place sa iei initiativa? laughing te dai prea usor batut. Wait a second...

| T0T a răspuns (pentru justanotheruser99):

Nu îmi place. Adică de ce să nu mă dau dacă celălalt ar face același lucru?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru T0T):

Eu nu as face asta.

| Doodleskull explică (pentru justanotheruser99):

Hei. Asta nu e site de socializare

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Doodleskull):

E ca si cum acum noi nu am socializa. laughing realizezi ca nu are sens ceea ce tocmai ai scris?

| Doodleskull explică (pentru justanotheruser99):

Asta e site de intrebari sau probleme .....nu de depanat aminitiri.
vezi ca nu ma intimidezi cu chestia "nu are sens"?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Doodleskull):

Nici nu intentionam sa te intimidez.

34 răspunsuri:
| Andreeadeea23185 a răspuns:

In primul rand, esti fata sau baiat?
Daca esti fata, iti recomand sa folosesti apa oxigenarta, pe varfuri doar.
Daca esti baiat nu iti prea recomand sa iti deschizi culoarea parului.

| Doodleskull explică (pentru Andreeadeea23185):

Am specificat blond...
deci...