| Onet_Gabi_1979 a întrebat:

Scurgerea masinii de spalat vase se poate monta in scurgerea de condens a centralei termice?

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Depinde de diametrul scurgerii. Condensul nu are volum mare și nici presiune, nu are nevoie de diametru mare. În schimb, evacuarea mașinii de spălat are un anumit debit de apă și o presiune mai mare, deci dacă scurgerea nu are suficientă deschidere riști să-ți refuleze apa.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In scurgerea de la chiuveta din bucatarie acolo se conecteaza ca scurgerea aia pentru asa ceva a fost proiectata pentru chiuvetă si masină de spalat rufe sau vase.

| gabicoo a răspuns:

Da. Dar nu recomand. Se poate înfunda țeava de evacuare cu resturi menajere și poate refula apa de condens și să afecteze centrala.

| ioana748 a răspuns:

Nu, dar o poti monta la scurgerea de la chiuveta, cum a spus si CristidinBucuresti.