| edytZzza a întrebat:

Sincer am stat asa si m-am gandit, noi cand prajim carnea ( cu totim stim ca, carnea prajita ingrasa. ) ulei prajit atinge doar pielita de pe pulpa ceafa sau ce fel ce carne o fii. Daca jumulim acea prajeala si mancam carnea care a ramas, credeti ca mai ingrasa?

6 răspunsuri:
| PanaceuUniversal a răspuns:

Carnea facuta pe gratar nu ingrasa... carnea prajita cu ulei in tigaie ingrasa deoarece mai intai se imbiba cu uleiul adaugat, si in plus grasimea din ea nu mai iese toata din carne ci se transforma in ulei care persista intre fibrele musculare...

| TrickThis a răspuns:

Uleiul se absoarbe si normal ca ne ingrasam.

| Vali0n a răspuns:

Da tot ingrasa

| GheniusV a răspuns:

Da

| Francoandrei a răspuns:

Da,o sa te faci cat balena, cat blocu daca mananci o pulpawinking