| Sonyaaynos a întrebat:

Stie cineva de unde as putea achizitiona forme pentru a face muffins? Se gaseste in kaufland? iar daca ati cumparat din alt loc, de unde anume?

9 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Eu am luat de la Lidl biscuiti Butter Cookies, am strans ambalajele si am pus in ele compozitia si apoi la cuptor. De asemenea cauta pe la magazine mixte, mici, poate au. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Repeta dupa mine: "Se gasesc", nu "se gaseste"...
OK, acum ca ai repetat iti zic si unde: vezi la orice Cellgros sau Carrefour, au atat tavi de aluminiu, cat si forme individuale din hartie impregnata cu ulei.

| Sonyaaynos explică (pentru anonim_4396):

Stiu sa vorbesc romaneste scumpete..era un subiect inclus..nu cel subinteles din prop anterioara..asa ca nu te mai da rotund/a ca nu impresionezi pe nimeni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sonyaaynos):

Sa-mi trimiti un muffin facut de tine. Mi-a pofta!

| Sonyaaynos explică (pentru anonim_4396):

O sa am grija. putin arsenic si gustul o sa fie delicios.numai sa-mi spui adresa

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sonyaaynos):

Bine, bine, macar sa imi trimiti o poza atunci cu muffin-urile tale, sa salivez fara pericol!

| Kerli a răspuns:

Am luat eu odata de la Kaufland forme pentru briose din hartie de copt (era pachet de 120 de forme parca)
dar nu recomand, nu era prea rezistente.

| Manuela18 a răspuns:

Da gasesti in kaufland chiar in cutia cu compozitiewinking

| BrandyMelville a răspuns:

Gasesti direct in pachetul de facut muffins de la Dr. Otker, sau gasesti in supermarket (inclusiv Kaufland) forme de hartie speciale la raionul cu produse de uz-casnic, sau la IKEA unele fr. dragute colorate.