| madalinaf0510 a întrebat:

Știe cineva se poate face ganache și cu frișcă vegetală hulala?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu iese cu crema vegetala, trebuind doar frisca facuta din ou!

https://savoriurbane.com/ganache-de-ciocolata-reteta-de-cofetarie/

| madalinaf0510 explică (pentru Violleta2022):

Am cumparat-o din neatenție si grabă ca se închidea magazinul și doar acasă am văzut ca e vegetală? ..Mulțumesc oricum

| Violleta2022 a răspuns (pentru madalinaf0510):

Nu-i bai, o folosesti la alta prajitura, ca-i sezonul Craciunului, cu multe petreceri, bucate alese si dulciuri sofisticate.

| Fatamuntilor a răspuns:

Un ganache reusit se face din cu frisca naturala cel putin 30%Sunt multumita cele dela Pilos!

| madalinaf0510 explică (pentru Fatamuntilor):

Am cumparat-o din neatenție si grabă ca se închidea magazinul și doar acasă am văzut ca e vegetală.De-obicei și eu am făcut cu cea normala de 32 %. Mulțumesc pentru răspuns oricum

| blackann a răspuns:

Nu

| iulia0514 a răspuns:

Eu folosesc doar frișcă naturală nu am încercat încă cu vegetală dar cred că se poate!

| madalinaf0510 explică (pentru iulia0514):

Din ce am citit nu cred ca ar ieși ceva?

| iulia0514 a răspuns (pentru madalinaf0510):

Sincer nu-mi place frișca vegetală eu fac produse de patiserie foarte des dar nu am folosit niciodată dar sunt cofetarii care fac adevărate minuni cu produse vegetale

| madalinaf0510 explică (pentru iulia0514):

Da, într-adevăr. O sa ma uit sa văd ce pot sa fac cu ea. nici eu nu am mai folosit o ca am luat o din greșeală vegetală, doar acasă am văzut ce e așa