Întrebare recomandată | alleluiaah a întrebat:

Unde pot sa gasesc retete pentru prajituri indiene?
Funda

Răspuns Câştigător
| Anonimus12468 a răspuns:

Bilele alea se numesc LADU( sau nu stiu cum se scrie dar asa se pronunta).
O sa-ti dau si reteta daca nu gasesti pe net. TRebuie doar sa scrii pe google: Ladu recepie si cred ca o sa-ti dea

12 răspunsuri:
| qIrinna a răspuns:

Poti scrie pe net (retete indiene) si gasesti si retete de prajituri si tot ce vrei tu. Succes

| Anonimus12468 a răspuns:

Scrie in engleza pe google. Numai asa poti gasi. Sau daca imi zici numele dulciurilor iti pot spune eu catevahappy Sunt din India, si nu e fake

| alleluiaah explică (pentru Anonimus12468):

Pai nu stiu cum se numeste. Am mancat de la cineva si nu am mai putut sa iau legatura ca sa imi dea reteta. Erau un fel de fursecuri. Nu stiu cum sa zic. Erau niste bile, aveau fistic cred(sau nuci, alune. ceva de genul) si stafide. Alt ingredient nu a iesit in evidenta ca sa iti pot spune, dar au fost delicioase.

| Anonimus12468 a răspuns:

Funda? happy

| MariaCristinnaa a răspuns:

Pe prajituria.ro

| Fdstra a răspuns:

Http://www.petitchef.ro/tags/retete/indiene
Pe acest site gasesti multe retete si nu numai de prajituri;)

| eduard0001 a răspuns:

Pe internet! funda?

| NimicMic a răspuns:

Eu m-am uitat si am gasit aici poate e bunhttp://www.bucataras.ro/retete-traditionale/india