| αλεχανδρα a întrebat:

Vegetarienii pot consuma lactate si oua?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai daca sunt vegetarieni...
Doar cei lacto-vegetarieni...
O zi bunahappy

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Intrebarea este gresit pusa. De putut pot manca si ei, dar nu o fac. Sunt vegetarieni "puri" doar cei care nu manca produse de origine animala. Ceilalti sunt lacto-vegetarieni sau ovo-vegetarieni, sau lacto-ovo-vegetarieni in cazul in care consuma si lapte si oua.
Daca vrei sa devii vegetarian pe considerente de sanatate, nu uita ca iaurtul este consumat in unele zone cu cea mai mare longevitate din europa, si ca ouale consituie un bun start intr-o zi, prin proteinele si celelalte substante continute.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pot consuma ce vor ei ca nu exista nicio lege care sa ii opreasca.

ce vrei tu sa mananci depinde doar de tine

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, vegetarienii consumă DOAR produse vegetale ( NU şi cele de origine animală )!

Dar mai sunt şi :
* lacto-vegetarieni - http://ro.wikipedia.org/wiki/Lacto_vegetarianism

* ovo-vegetarieni - http://ro.wikipedia.org/wiki/Ovo_vegetarianism

* ovo-lacto-vegetarieni - http://www.kudika.ro/......arian.html

Toate cele bune.

| AirănMeidăn a răspuns:

Nu pot consuma nimic de origine animala

| Lola05 a răspuns:

Da. Vegetarienii care nu consumă nimic de proveniență animală se numesc vegani.

| piisycutzza a răspuns:

Ba prostule, cauta si tu, tontule, pe internet