| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce faceți atunci cand intrați intr-o perioada de criza financiara, sfaturi?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cand e criza financiara, imi adun banii.
Cand nu e criza, le cheltuiesc.

| SilentRain a răspuns:

Imi caut de lucru prin ziare, si pana la primul salariu ma imprumut

| DeyCj a răspuns:

Mă împrumut și rambursez banii eșalonat astfel încât să îmi revin financiar.

| Donsavas a răspuns:

Pentru a preveni,ar trebui să economisești si sa strângi din timp, nu pe ultima sută de metri.
Cand esti in impas, te împrumut de unde se poate fara dobânda, te angajezi pe profit/jumătate de norma, vinzi obiecte sau întârzii si strângi din dinti unde crezi ca se poate cu cheltuielile. Atenție la foamete sau penalizări! Spor!

| Dismally a răspuns:

Singurele lucruri pe care le poti face ar fi sa reduci cheltuielile si eventual sa imprumuti de undeva niste bani.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Eu pun mana pe furci si topoare (glumesc), apoi merg sa adun banii de la nesimtitii care se prefac ca uita de datorii

| seularts a răspuns:

Poti merge in padure si culege fructe. In cel mai disperat caz poti vana o veverita, dar e vara si sunt destule fructe si ciuperci comestibile.

| N0H4CK a răspuns:

Ma ghemuiesc in pat si astept ziua de 15?

| Cristea468 a răspuns:

În cazul meu muncesc la o sală de nunți, vinerea mă duc la aranjat mese, farfurii etc... iar sâmbăta mă duc la servit. Găsește și tu ceva, lucră la un bar sau o cafenea.