| lays a întrebat:

Vreau sa fac clatite cu finetti, insa nu am idee cum as putea sa-l topescbig grinvreo idee cevabig grin:*:*

12 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pai de ce vrei sa-l topesti? Intinde-l pe clatite asa cum l-ai intinde pe paine. Daca vrei totusi sa-l topesti o poti face in baie de apa fierbinte, daca nu se topeste cutia! Il poti transfera in alt vas care-l pui in apa fierbinte.Sau in microunde, 15 secunde, vezi tu daca e suficient.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pune cutia cu finetti într-un bol cu apă caldă.
Pa, pa.

| Bishop a răspuns:

Nu-i nevoie sa-l topesti, se topeste dupa ce-l pui pe clatita, pentru ca, clatita e calda happy

| blablablaa a răspuns:

Sa topesti finetii? da drumul la aragaz si pune-l intr-o parte a aragazului...sa fierbe apa intr-o oala si pune acolo cutia de finetti.
dar cand pui finetti-ul pe clatica se inmoiae el.pentru. ca, clatita e calda.

| kr.mdy a răspuns:

Il pui la microunde cu capac cu tot daca e de plastic, sa nu fie folie de aluminiu, il tii putin 1 min.

| pitikaaa a răspuns:

Daca e in frigider il scoti si il lasi la topit cam 1 ora apoi il pui pe clatita calda.

| AdiSR a răspuns:

Daca il lasi cateva ore la temperatura casei poti sa il intinzi usor pe clatitte. Daca nu il pui intr-un vas si il incalsesti pur si simplu si mai invarti finetiul. Treci si pe la mine cu o clatitabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de obicei cand fac clatite nu topesc finetti inainte ...deoarece clatitele sunt calde se topeste singur...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Introduci borcanul de finetii intr-o craticioara cu apa calduta -fierbinte, pe principiul de la bain-marie ( http://www.avantaje.ro/......marie.html
Pofta buna si sa te gindesti la noi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am eu o idee pune borcanul langa soba si lasa-l cateva ore si finetti se va topii crede-ma functioneaza am incercat si eu si mrg

| DiAnA95_5642 a răspuns:

Nu neaparat la aragaz...pentru a-l face sa fie mai moale pui putina margarina si-l amesteci bine de tot cu mixerul

| ~~Ingerasul Riri:D~~ a răspuns:

Pune cutia de finetti la cuptorul cu microunde (daca nu e din plastic cutia)
funda?