| Kitti99 a întrebat:

A comandat cineva produse de pe Ebay sau Amazon? Aş vrea să-mi comand o husă pentru telefonul mobil, dar sunt puţin confuză în legătură cu plata. Am înţeles că se acceptă numai plătirea prin card PayPal, numai că oare mai trebuie plătit şi pentru transport?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze dar chiar nu gasesti acea husa pentru telefon in magazine? Sau ceva mult mai super ca pe ebay sau amazon? Scz ca nu e raspunsul care il asteptai. Posibil sa iei teapa pe site-urile astea asa ca e altceva cand vezi si pipai.

| sonya a răspuns:

Buna,

Nici macar nu te-ai documentat calumea. Atunci cand vrei sa comanzi de pe un site, intri, citesti si afli ce trebuie sa faci.

Pentru amazon. Poti plati si cu un card, nu doar prin paypal. Trebuie sa platesti si transportul, care difera de la un produs la altul. In plus, trebuie sa vezi daca cei de la care cumperi produsul fac livrari si in Romania.

Pe ebay, nu stiu exact cum se fac platile, iar transportul il platesti, in cazul in care oferta gasita de tine nu specifica altceva.

Pa.

| TrofeuDeMic a răspuns:

Se poate plati si prin paypal si prin transfer bancar. transportul il platesti tu si tinand cont ca poate fi destul de costisitor (in functie de tara de provenienta) iti recomand sa cauti ceva pe plan local. Pentru o husa refuz sa cred ca se merita sa faci comanda pe ebay sau amazon

| acio a răspuns:

Dacă reușești te rog anunta ma îți mulțumesc anticipat!