| IoanJivan a întrebat:

A returnat cineva pe Temu? Cum ati procedat?

Ma refer la retur propriu zis, nu la articolele ce nu trebuie returnate.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Eu locuiesc în Germania și aici e relativ simplu. Dai din aplicație pe butonul returnare și apoi în aplicație ai detaliile despre adresa unde trebuie să trimiți pachetul. Împachetezi toate produsele într un alt pachet ori în pachetul original de pe care se elimina toate etichetele, cu specificatia ca produsele sa fie in ambalajele lor originale, se scrie adresa pe pachet și se merge cu pachetul la Posta/DHL etc. In Romania daca nu ai vreo astfel de firma de curierat prin zona, ai putea sa ii chemi tu din cel mai apropiat loc sa îți vina acasă să preia pachetul și gata.
In max. 10 zile ai bănuții înapoi, fie în contul Temu că și credit, fie înapoi pe card.

Succes!