| jhon921 a întrebat:

Am o nedumerire, m-am logat pe aliexpress cu contul de gmail, insa cand am dat sa ma loghez cu gmail, a trebuit sa imi introduc parola de la gmail si am primit pe mail (" Am observat o nouă conectare la Contul tău Google pe un dispozitiv Galaxy A. Dacă tu ai făcut solicitarea, nu trebuie să iei alte măsuri. Dacă nu, te vom ajuta să-ți securizezi contul")

Acuma sunt in contul de aliexpress, totul este ok, insa ar trebui sa ma ingrijorez ca mi-am compromis contul sau e ceva normal ce s-a întâmplat? Ma ingrijoreaza ca am primit acel mail cum ca e un dispozitiv nou, cand eu am telefonul asta de 2 ani si sunt conecta la gmail.

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Nu stiu cum sa iti spun mie imi spune Facebook asta de fiecare data cand ma loghez la ei pe site, si folosesc acelasi cont si acelasi dispozitiv mereu! chestia este ca sterg mereu cookies, folosesc modul incognito in browser etc!
cu siguranta in cazul expus de tine nu ti-a spart nimeni contul!
tu te-ai logat si ti-a venit o instiintare apoi!
vei vedea daca intri si verifici logourile pe gmail ca este vorba despre acelasi model de telefon cu al tau- de fapt este fix telefonul tau.