| pandaX3 a întrebat:

Amazon livreaza in Romania? Daca da cat sunt costurile de transport?
FUNDITA :X

Merci :X

Răspuns Câştigător
| pnKK a răspuns:

Da, Amazon livreaza si in Romania, cred ca de pe la inceputul acestui an. Stiu ca acestia nu pot transporta in afara USA-ului produsele din gamele urmatoare: books, DVDuri, music, VHS videos. Exista 3 tipuri de expedieri:
1) Standard, care dureaza cam 15 to 26 zile pana primesti produsul si costa $6. 00
2) Expedited, care dureaza cam 10 to 18 zile pana primesti produsul si costa $9. 00
3) Priority Courier, care dureaza cam 3 to 5 zile pana primesti produsul si costa $10. 00
Plus taxele vamale (cred) care is in jur de 19% din valoarea totala a produsului. Si metodele de plata sunt prin PayPal sau prin Card.
Uite aici putin ajutor pe engleza http://www.amazon.com/......lnship_int nodeId=596184
Sper ca ti-am fost de ajutor.

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Da, livreaza in orice tara! Insa costurile sunt destul de mari... sad

| Teo_6515 a răspuns:

De ceva timp livreaza si la noi. Costa 3. 99$ pentru livrare standard, 6. 99$ pentu Expedited Shipping [nu stiu cum se traduce :D] si 29. 99$ la urgenta.

Mai multe detalii gasesti aici http://www.amazon.com/......96184_ways nodeId=596194

| VitaminA a răspuns:

Poti sa-ti cauti produse pe Amazon.De, e in Germania deci preturi de transport mult mai reduse.