| roxy95_8869 a întrebat:

As dori sa cumpar un catel yorkshire terrier toy dar nu rasa pura.Ar putea fi tot la fel de scump? Si vreau sa stiu daca e obisnuit sa stea la sat.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| HappyPebbles a răspuns:

Fiecare catel e diferit.Se va acomoda la sat cu timpul.Incearca sa cauti vanzatori de caini prin ziare sau asa ceva.De preferat sa nu cumperi de la petshop-uri pentru ca sunt mult mai scumpihappy. Rasa pura e mai scumpa(normal), dar o poti gasi la un pret acceptabil.

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Inainte de a cumpara aceasta rasa trebuie sa te documentezi foarte bine inainte pentru ca nu e orice caine, e o rasa foarte sensibila si necesita foarte multa atentie.La cea mai mica greseala iti poate muri. E foarte sensibil la frig deoarece are doar un strat de par, nu ca alte rase. Nu mananca orice ( de la alune poate paraliza) cauta alimente interzise pe net. Trebuie sa iti permiti sa il intretii, sa nu ii intarzii vaccinurile, sa ai hainute pentru el ( nu de fite ci de nevoie, dupa cum am spus e o rasa f sensibila). De asemenea sunt si destul de scumpi de la 250-300 euro si 400 cu pedegree. chiar daca nu ar fi rasa pura tot sensibil si greu de intretinut este. Ti-as recomanda sa te orientezi catre o alta rasa.

| cookyemadyeu a răspuns:

Eu am un catel yorkshire terrier nu e rasa pura si am dat 9 milioane pe el.happy

| elisadiana a răspuns:

Daca te mai intereseaza contacteaza-ma la mail dienusha2001@yahoo.com