| christina1370 a întrebat:

Buna happy Ce se poarta in vara asta? Ce mai e in trend?(jeansi, bluze, rochite, tricouri, incaltaminte, accesorii.happy si. ce ce pot sa combin o pereche de blugi scurti?

xoxo

Răspuns Câştigător
| Gentiana a răspuns:

In vara asta rochia este la loc de cinste si este interpretata intr-o multitudine de croieli. Cele pentru zi apar in doua forme: 1) rochia-camasa, dreapta sau putin cambrata, cu un sir de nasturi pe mijloc si care, in functie de materialul si imprimeul ales, poate fi clasic-eleganta sau sportiv-casual, relaxata si 2) rochii largi, cu bretele late, care lasa umerii dezgoliti. Cele pentru seara sunt, in general, lungi sau midi, cu multe pliseuri, fronseuri, in stil grecesc, foarte colorate.

In privinta culorilor, se impun albul, nuantele naturale (bej, ecru, ciocolatiu, bronz, kaki, nisipiu, maro inchis), negrul in combinatie cu alb, combinatiile de inspiratie nautica (alb, bleumarin, rosu) si culorile vii, puternice (galben, portocaliu, albastru cobalt, violet, rosu, verde smarald). Totusi, trebuie sa iti aduc aminte ca, atunci cand purtam culori, conteaza mai putin ce se poarta si mai mult ce ne sta bine. De exemplu, degeaba se poarta roz pudrat, daca tie iti stau bine culorile primare.
O pereche de jeans scurti poate fi purtata in multe situatii, in functie de combinatiile pe care le faci. Pentru o tinuta casual îi poti lua cu o pereche de sandale cu talpa joasa, un tricou mai larg prins cu o curea. Cu o geanta de mari dimensiuni si cateva accesorii de pus la gat esti gata de iesit pe strada.
Cu aceeasi pereche de jeans scurti poti sa mergi si la party daca folosesti niste sandale inalte.Chiar si iarna se pot purta lejer daca ai pe dedesubt o pereche de colanti (de preferinta colorati) si niste cizme frumoase. Am ales o pereche Gas, costa 220 lei.

4 răspunsuri:
| Madalina1455684 a răspuns:

Cu o pereche de cizme dinalea de vara sau sandalute cu o ie sau un tricou si cu un lant in jurul gatului, iar cerceii sa fie cat de cat adegvati tinutei.Multa bafta!

| lextim a răspuns:

O pereche de blugi scurti poti combina cu aproape orice. www.starshiners.ro poate iti vine inspiratia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! uite un blog de unde te poti inspira un pic http://www.modaghid.blogspot.com/