| Nicoleta2520 a întrebat:

Buna! Pe data de 16.04 am plasat o comanda pe shein. Pe 24.04 mi-a aparut ca este în tranzit spre Cluj-Napoca. AWB-ul este inregistrat, dar nu e predat curierului. Pe 4 mai am primit mail din partea companiei shein in care mi se spunea ca din cauza nr mare de comenzi comanda mea intarzie. Nu este prima data cand comand, dar e pentru prima data cand mi se ntampla asta. A mai fost cineva in aceasta situatie? Cum s-a rezolvat?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu am patit cu shein dar am patit cu AliExpress, a stat in vama un colet mai bine de 30 de zile, iar pana in vama a durat "doar" cateva zile sa ajunga, deci o sa ajunga si la tine! de ce intarzie in cazul tau? ei bine nu stiu, dar te-au anuntat ei ca vor fi intarzieri, asa ca nu iti face griji...
asa este cu chinezii

| Hyperion7 a răspuns:

Probabil cu perioada Paștelui a fost aglomerație.
Săptămâna asta, cel târziu cea viitoare, ai coletul!
Pur și simplu mai aștepți, alta soluție nu ai.