| ioanabold a întrebat:

Trepiedul este universal ( se poate folosi la orice camera)? Daca nu spuneti-mi ce trepied imi pot lua pentru Canon EOS 1100 D si dati-mi si site-ul ( de preferat de pe okazii.ro ).Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Buna!

Trepiedele cu exceptia celor de studio (care sustin luminile, blitz-urile de studio) au acelasi filet si se potrivesc la toate aparatele foto si camerele video.

Daca nu folosesti aparatul pentru a filma, iti recomand unul simplu si usor (ca sa nu ai probleme cu caratul).

Daca esti interesata, pot sa iti ofer eu la 50 de lei un trepied foto cu picioare telescopice din doua segmente (mult mai stabile decat cele cu 3), cu nivela, husa de transport, 115 cm cu coloana stransa si 140 cm cu coloana ridicata (pentru mine a fost suficient pentru ca la 1.90 cat am eu sa nu stau cocosat, deci nu cred ca o sa fie probleme).
Eu sunt din Bucuresti, dar la nevoie trimit si prin posta.
Daca esti interesata te rog sa ma anunti.