| teopinkrose a întrebat:

Vreau sa fac o comanda pe amazon.com dar nu stiu cat de sigur este. Ati mai comandat de pe acest site? Credeti ca e sigur?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Este foarte sigur, poate cel mai sigur site strain de vanzari online. pe de alta parte insa, nu livreaza orice in Romania, din mai multe motive - pentru evitarea concurentei, a fraudelor sau pur si simplu pentru a nu se distruge pe parcurs obiectul cumparat (electronice de exemplu). pachetul vine din state, deci trece prin multe maini si riscurile sunt mari. pe urma ai costurile de transport care sunt destul de marisoare, ca vin de destul de departe. evident ca nu au cum sa-ti ajunga in 3 zile laughing pe de alta parte, fiind din state, ai de platit si taxe vamale, iar coletul nu iti vine la oficiul postal unde locuiesti, ci la unul special unde se face si vamuirea pachetului si unde platesti taxele vamale corespunzatoare. amazon are si in europa site-uri, in franta amazon.fr, un anglia amazon.uk, in Germania amazon.de. probabil ca preturile sunt un pic mai maricele ca alea de pe amazon.com dar pachetul iti vine la oficiul postal unde locuiesti si nu platesti taxe vamale. ai grija insa si aici la costurile de transport si, de asemenea, nici astia nu livreaza orice in Romania sad sper ca ti-am fost de ajutor

1 răspuns:
| teopinkrose explică:

Multumesc, mixxjim. Cred ca o sa comand de pe amazon.co.uk pentru ca am gasit acolo produsele pe care le cautam cu pret mai mic decat pe amazon.com.