| maria234gav a întrebat:

Bună, știe cineva dacă comanda de pe shein se poate plăti când ajunge? Și cu lei bani dați în mână?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate!

Shein este un site international de unde cumperi marfa cu plata pe loc, fiindca marfa nu pleaza din depozitul lor din China, pana ce banii tai nu au ajuns in contul lor bancar.

Plata ramburs este posibila NUMAI pentru companiile din Romania, niciodata pentru cele internationale.

| Lioana a răspuns:

Plata la livrare cu cash sau card este posibila doar la comenzile facute firmelor din România.
Comenzile pe site-urile straine se accepta doar cu plata anticipata. Plata online.

| Hakimi a răspuns:

Eu stiam ca de pe shein se poate doar cu cardul

| andreiscripcaru a răspuns:

Nu poti decât cu cardul

| andreixluv a răspuns:

Buna! Sa incepem cu inceputul. Compania Shein, livreaza din China. Majoritatea coletelor, ajung prima data la posta sau la un oficiu postal aproape de vama, mai apoi sunt livrate/ridicate de catre tine. Ei nu pot accepta banii in mana, numerar, deoarece fiind o companie straina, nu pot astepta sa faca schimbul valutar pentru fiecare tara in parte. De aia, platind cu cardul, banii sunt automat convertiti in euro. Sper ca te-am lamurit.