| gigro1998 a întrebat:

Cand primesti ceva prin curier rapid sau fan curier, poti verifica produsul inante de achizitie? il poti returna daca nu esti convins de calitatea acestuia?

Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

Nu!
"""Am facut o comanda pe internet insa doresc sa verific continutul coletului inainte sa il platesc pentru a ma asigura ca este ceea ce am comandat, se poate?

Asa cum explicam si mai sus, preluam si predam coletul sigilat – deschiderea si verificarea coletului inainte de confirmare si implicit de plata rambursului si a transportului nu este permisa. Singura exceptie o constituie serviciul Check On Delivery, cu care poti desface la livrare coletul pe care l-ai primit si poti vizualiza continutul, fara insa a se face verificarea calitatii produselor aflate in colet. Serviciul presupune costuri suplimentare si se poate selecta si achita doar de catre expeditor."""
detalii:
http://www.fancourier.ro/faq/

daca vrei verificare poti apela la Urgent/Cargus Curier:
https://www.urgent-curier.ro/articol/229/deschidere-colet-la-livrare
Atentie, doar deschidere colet, nu si verificarea/testarea produsului (asta nu face niciun curier).

1 răspuns:
| Kenya a răspuns:

Nuu