| Adela_9686 a întrebat:

Care este opinia voastra despre cumparaturile din ziua de astazi? Argumentati. Fundita pentru cine merita.

Răspuns Câştigător
| juno a răspuns:

Pai depinde de necesitatile fiecarui om. Aici parerile o sa fie impartite. Dupa cum spun americanii "Sunt prea sarac sa-mi cumpar ceva ieftin", asa ca prefer sa dau mai multi bani pe un lucru de calitate care sa ma tina mai mult timp decat sa-mi iau ceva de unica folosinta. De altfel, nu cred ca poate spune cineva: " Nici nu stiu de ce mi-am luat asta, nu o sa-mi fie niciodata de folos", ceea ce e de folos pentru mine poate sa nu fie de folos si pentru tine. De cat de multe cumparaturi face lumea... pai o familie cu 4 copii nu poate face aceleasi cumparaturi ca si o familie cu 2 copii, plus ca fiecare face cumparaturi dupa cat ii permite buzunarul. Deci, dupa cum am spus, depinde de fiecare.

8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Exageram Cumparaturile in ziua de azi ar trebui sa fie ca o relaxare nu un chin

| andalu a răspuns:

Buna! Depinde cumparaturi la ce fel de produse: alimente, imbracaminte, electronice si electrocasnice.
In afara de alimente, unde desi este o gama variata, este doar in ceea ce priveste produsul nu insa si pretul(adica e dieferenta mult prea mica iar raportul pret/salariu este cu mult subunitar). In ceea ce priveste celalte produse consider ca din acest punct de vedere nu avem de ce sa ne plangem, avem de unde alege si daca lasam putin de o parte pretentiile putem gasi produse acceptabile la preturi accesibile!

| juno a răspuns:

La ce cumparaturi te referi si in ce sens? Cumparaturi de alimente, haine, materiale de constructii? Adica opinia asupra preturilor, calitatii produselor, etc? Fii mai explicita.

| camelia1812 a răspuns:

Pai mi se par cam exagerate preturile la unele articole vestimentare. dar imi place pentru ca sunt o gama variata de haine si acum chiar poti alege ce vrei:X:Xdar pe vremea parintilor nostri ei se multumeau cu o haina noua o data pe an.si ...noi trebuie sa ne 'reinoim garderoba' o data pe LUNAlaughingaproximativhee hee

| Reellex1 a răspuns:

Cumparaturile din ziua de azi sunt foarte aglomerate. Oamenii parca au sacpat de la puscarie.Mai ales in zile importante pina cind nu gasesc ce le trebuie nu se lasa.

| rox a răspuns:

Nu vreau fundita, nu raspund. Poate daca ziceai fara funditawhistling

| Adela_9686 explică:

La cumparaturi, la preturi, la calitatea produselor, si nu e vorba de un produs anume, ci de toate, cat de multe cumparaturi face lumea, daca ii cu folos sau nu, cumparam lucruri utile sau inutile, cumparam cu rost sau fara rost, cat timp isi petrec oamenii la cumparaturi etc.

| ladygaga99 a răspuns:

Buna adela! m-e se par buna, dar nuprea am inteles intrebarea!