| DeeaLove08 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele unui cont pe facebook?

Răspuns Câştigător
| cinnamon a răspuns:

Avantaje: e site de socializare, poti gasi foarte usor vechi cunostinte cu care nu ai mai tinut legatura, cam toate marile companii ale lumii au pagina de facebook, deci poti fi la curent cu noutatile, poti bloca userii care te calca pe nervi. Alt avantaj (dupa parerea mea) e ca nu exista fuga dupa comentarii si vizualizari ca si pe hi5-pe facebook nu iti arata cate comentarii si vizualizari au altii

Dezavantaje: e plin ochi cu virusi, cine stie cine iti salveaza pozele si le pune pe situri dubioase, la un moment dat poate da "dependenta". Sigur mai sunt dezavantaje dar nu imi vin acum in minte :d cand imi amintesc dau edit si mai zic.
edit: Am gasit aici http://cugiralba.wordpress.com/......zavantaje/ dezavantaje.eu insa nu le luasem in considerare de cand am cont FB :D

4 răspunsuri:
| DeeaLove08 explică:

@ anonim, termina cu reclamele la toate intrebrile mele.

| CapitanuSemafor a răspuns:

Nu prea are avantaje... un moft in trend, dar chiar nu are niciun rost straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici: http://www.originals.ro/adidasi-haine-accesorii-ads.php?cid=31652 Cele mai tari brand-uri: Nike, Adidas, Puma, Reebok, Ecko Unlimited, Ecko Red, G-Unit, Zoo York, DC Shoes, Adio, Osiris (adidasi, haine, accesorii 100% originale ) si nu numai in cel mai tare magazin online din Romania cu cele mai mici preturi. Livrare in toata Romania! Comanzi acum, maine ai produsele ! Produsele se pot returna fara nici un motiv ! Nu ai cum sa ramai nemultumit !

| JungleHell a răspuns:

Pai sunt si avantaje si dezavantaje. Asa cum s-a ma-i zis te mai intalnesti cu cineva cunoscut. Printre dezavantaje: se mai intampla sa ai pe la scoala/ facultate un coleg care are chef de mistouri si pune poza ta pe nu stiu ce site. Totusi unii profesori sau angajatori cauta destul de des informatii despre tine pe facebook, si acum nu pui nici tu poze din alea gen,, la o bauta, facut/a praf'' sau poze indecente sau care te pot pune in situatii penibile, caci dupa aceea te poti trezi cu intrebari si te poti face de ras (am intalnit multe situatii). De asemenea grija mare cu parola, daca sunteti mai multi la un PC, NU bifa optiunea tine-ma minte cand te loghezi ca intra unul mai nu stiu cum si sa nu-ti injure prietenii. La fel si cu telefonul in caz ca intri de pe el. Nu dai si tu accept la oricine asa pica vezi daca-l mai cunosti sau mai stii ceva de el/ea, caci multi te zapacesc cu reclame. Altul are fi ca facebook ar da e-mail-ul tau la nu stiu ce firme. Asta cred ca mi s-a intamplat mie (primesc de juma de an e-mailuri de la iranieni cu fel si fel de prezentari de produse, am spam-ul plin), dar nu zic sigur ca a facut facebook asta. Cam atat am de zis.