| TrixiLestrange a întrebat:

Care sunt diferentele intre Symbian Anna si Android (care este mai bun si de ce)?

Răspuns Câştigător
| andreimessi a răspuns:

Eu zic ca android este mai bun deoarece detin o tableta android si un telefon.se misca perfect si in plus sunt multe aplicatii si jocuri pentru android in timp ce pe symbian anna nici nu poti juca angry birds.acum jocurile se mai misca si in functie de procesor si ram.eu am o tableta un Asus transformer

2 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

In primul rand ambele sunt la fel de (in)stabile (mai ales dinainte de android v2.3). Androidul castiga fiindca are multe aplicatii, majoritatea gratuite. Symbian, desi este mai stabil si mai simplu, si-a pierdut faima ce o avea candva.

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Eu am auzit ca Android este mai bun!
P.S.:Nu stiu sigur.