| SkrillexS a întrebat:

Cum se procedează daca vreau sa-mi iau un telefon in rate de pe eMag? M-am uitat pe site dar nu m-am lămurit complet.
Ce condiții trebuie sa îndeplinesc? Avans este cerut?
As dori câteva detalii mai ales dacă ați încercat.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Duci adeverinta de venit de la la locul de munca, un act de identitate si un card bancar.

| Vehuiah07 a răspuns:

Salut! Se plătește cu cardul, alegi creditul online si numărul de rate.

| All2exxtra a răspuns:

Telefoanele în rate se pot achiziționa prin intermediul unui card de credit.

Practic, ratele nu au treabă cu eMAG, ci cu banca la care alegi creditul.

În principiu, cardul îl poți face la orice bancă. În funcție de bancă, ai anumite opțiuni. Asta poți găsi pe site, trebuie să fie undeva o secțiune despre plata în rate, la informații generale.

Practic, banca plăteşte toată suma o dată, iar tu achiți ratele lunar la bancă.

Mai există şi posibilitatea de rate prin eCredit, care se face în showroom. Acolo, dobânda e mai mare şi nu ştiu prea multe. Te poți lămuri într-un showroom în legătură cu ce documente ai nevoie, iar oferta ți se spune acolo.