| Ardelean29 a întrebat:

Cum vin ambalate laptopurile noi de la PCGarage?
Vreau sa-mi comand unul la 2900 lei si mi-e frica sa nu lipeasca astia direct pe el un AWB si sa-l arunce in masina curierului (cum se intampla la taranii de la Altex).

Baga cutia laptopului intr-o alta cutie sau?
Cand mi-am cumparat de la eMag laptop la aceleasi pret, au bagat cutia intr-un sac alb, gros si sigilat.

Inca ceva de care mi-e frica, e ca daca nu ma uit la produs cand vine curierul si nu imi convine ceva, dupa trebuie eu sa ma ocup de retur. Nu ca la eMag unde iti trimit ei pe gratis curierul dupa laptop.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am lucrat la fan Courier. Laptop-urile erau livrare cum ai deschis tu în prima varianta cu lipit AWB pe cutie. Și era comanda eMAG, iar altex sa știi ca sunt mai serioși decât inspiră întrebarea ta. Iar în comparație cu ce laptop-uri am văzut eu comandate de alții, la 2900 lei este mai pilaf de cartofi nu laptop. Am văzut laptop de gaming care pe eMAG atunci costa 29.000 lei. Și era în cutie normala, nu avea fundă din aur sau nu știu ce îți mai imaginezi tu. Dacă ai ifose, mergi direct din magazin și îl cumperi.

| Ødegaard a răspuns:

Da, ca își și permite Altex să facă așa ceva

| cre27 a răspuns:

Eu nu m-aș risca sincer. Poate găsești produsul fizic în magazine gen Flanco, Altex, etc.

| GhostRider2535 a răspuns:

Cauta exact produsul pe care il vrei pe mai multe site-uri si faci diferenta cu eMAG in fata, vezi merita sa dai mai mult cu 100 lei dar macar ajunge "viu"