| Darius773 a întrebat:

Daca comand de pe un site de pe strainatate si acel produs costa in dolari cand vine livrarea se poate plati in lei?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde daca se accepta si plata in lei.
De regula pe site se indica moneda in care tyrebuie facuta plata.

| Violleta2022 a răspuns:

Pe site-urile internationale se plateste online, la cumpare cu: un credit card, paypal sau cont bancar, conversia facandu-se automat in dolari, euro sau moneda site-ului respectiv.
Marfa nici nu pleaca din depozitul lor, daca banii nu sunt primiti deja in contul lor bancar.

Nu exista plata ramburs la livrare, pentru site-urile internationale!
Nu se trimite marfa in alta tara riscand sa nu se mai primeasca banii sau sa fie refuzata, fiindca transportul internationale ste foarte scump.

| Blueeyy a răspuns:

De obicei nu prea ai posibilitatea de ramburs cand comanzi din alte tari. Ai incercat sa comanzi si ai vazut optiune de plata la livrare?

Daca iti vine curierul pana la usa atunci cel mai probabil poti sa platesti in lei