| Marcel69minecarftGamer a întrebat:

Daca iau ceva in rate de pe eMAG de black friday, voi plati toata perioada pretul stabilit pe luna cand era la reducere de black friday sau dupa platesc pretul normal? Gen sa fie ceva la 250 lei/luna iar de black friday sa fie 150/luna si sa platesc toata perioada 150 de lei

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iei pretul produsului la acea data si-l imparti la numarul de luni pe care te angajezi sa le platesti. De exemplu. Eu mi-am luat un TV mare si frumos. Cei 1700 lei i-am impartit la 12= 142 lei si atat platesc pe luna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Platesti pretul la momentul achizitiei

| AlexDFY a răspuns:

O sa platesti 150 lei, o data stabilit,, contractul,, nu se mai schimba.

| BJK1903 a răspuns:

Tu ai semnat un contract cu banca si pe tot parcursul contractului tu vei plati acea suma din contract. Nu conteaza ca e black friday si e reducere. Suma din contract ramane pana la final.