| Alexz61 a întrebat:

Dacă imi comand un produs de pe eMAG, cand imi ajunge coletul, trebuie sa semneze un adult sau cum se procedeaza? DAU FUNDĂlaughing

Răspuns Câştigător
| Alive99 a răspuns:

Salut,de obicei coletul ajunge in 1-3 zile.La metodele de plata eu zic sa folosesti ramburs la curier daca ai cash.Nu asta este important, important este ca nu le pasa ce varsta ai atata timp cat le dai banii.Comanda cat te tine buzunarul, va ajunge intre 1-3 zile si.nu este nevoie de un adult.Da-mi funda.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu îți cere nimeni nicio semnatură, atunci când comanzi produse online. În ce priveste transportul, să NU optezi pentru serviciul Poștei Ŕomâne (angajații poștei sunt singurii care solicită un act de identitate, cât si semnatura la ridicarea coletului).
Curierii de la firmele private iti aduc coletul la usa si nu iti va cere sa semnezi (exceptie fac atunci când primesti un colet gratuit). Ei sunt interesati să achiți contravaloarea coletului + taxa de expediere.
Suma totala pe care o ai de platit se calculeaza imediat dupa ce finalizezi comanda. Si printr-un email ti se comunica exact același lucru. Deci, citeste email-urile pe care le primesti in urma efectuarii comenzii.
Să ai banii pregătiti și bucură-te de achizitie!

| ClaudiuM1997 a răspuns:

De la eMAG in general, daca comanzi in zilele lucratoare mai spre dimineata, pachetul vine urmatoarea zi. Daca comanzi in week, trebuie sa astepti sa iti aprobe comanda luni, si doar marti primesti pachetul.Pe site o sa completezi adresa, nume si numar de telefon.In ziua cand vine coletul o sa fii sunat cu cateva minute inainte sa vina curierul la locatia aleasa.Nu ii intereseaza varsta.In mod normal o sa te taxeze cam 20 lei pe langa pretul produsului cumparat.

| Alexz61 explică:

Si dacă nu sunt acasa, ma duc la curier sa redic personal produsul? Acolo e nevoie de un adult?