| MIssOrRiginalyGirL a întrebat:

Hei fetele dde pe TPU! :* Va cumparati haine din mall-uri? Ce credeti despre hainele din BERSHKa sau ZARA?

7 răspunsuri:
| ElizzaTPU a răspuns:

Eu nu fac cumparaturi de la zara, bershka.
Calitativ sunt ca si cele de pe wholesale dress..si aici sunt mult mai ieftine.
Aylin spune ca sunt super calitate..pentru ea asa o fi happy
Pe toate produsele de la zare, bershka scrie made in china.
Majoritatea hainelor sunt produse in China..Eu tot timpu ma uit pe eticheta lor.Sa va uitati si voi si o sa-mi dat dreptate.
Sunt scumpe si nu merita banii, aceasta este parerea mea personala si vezi acceasi bluza la multe persoane.

| Kasia a răspuns:

Imi plac hainele zara dar cele bershka nu-s asa de calitate

| valentino52 a răspuns:

Sunt preturi mici dar calitatea extrem de proasta. In schimb au niste lucruri care imi plac la nebunie de aia de cativa ani obisnuiesc sa imi cumpar de la Zara chiar daca dupa cateva luni le dau sau nu le mai port si trebuie sa imi cumpar altele. Avantajul este ca schimb hainele mai des. Eu sunt genul de persoana care se imbraca mai elegant, pantofi casual albi/negrii (nu de cocalari sau cu bot lung sau luciosi), camasa +cravata+bluzon, camasa+cardigan+cravata, camasa/bluzon+sacou in club, palton sau hanorac elegant mai grosut etc. Deci nu port puma, nike si alte haine sport decat la fotbal dar reprezinta o mica parte din garderoba. Obisnuiam sa imi cumpar de la Guess in general, mai aveam si ceva Levi`s, sau ce alte branduri mai gaseam gen cK de la famous brands, cavalli din fashion victim etc. La Guess o pereche de pantaloni dadeam in jur de 600 lei, o pereche de pantofi mai eleganti tommy hilfiger sau cavalli tot cam asa. La zara sunt 180 lei, 230 lei dar dupa 2, 3 luni se fac varza mai ales cei albi. Ce imi place totusi la ei sunt sacourile. Super la moda, pe la 300 lei erau cele de vara si am fost extrem de multumit de ele dar la sfarsitul verii dupa ce le-am dus de cateva ori la curatatorie deja s-au "inmuiat", nu mai stau pe mine parca atarna si nici culoarea nu mai e aceeasi. Au avut sacouri albe, negru, cu o dunga la rever de alta culoare geniale. Si la 290 lei sau ceva de genul e foarte bine pentru un sacou care se vrea a fi "brand". Chiar acum cateva zile mi-am luat un sacou de care iar sunt extrem de multumit, e din colectia noua si are 2 randuri de butoni aurii si pe umeri inca 2. Au fost ceva mai scumpe dar e logic sunt colectia de iarna, sunt mai groase si sper ca mai de calitate sa le port iarna asta si sa mai fie bune poate si iarna viitoare.
Ca brand sunt destul de cunoscuti, dezavantajul e ca sunt foarte proaste si majoritatea sunt oribile dupa cateva spalari. Avantajul este ca cu 1000 lei iti iei pantofi, sacou, camasa, cravata, bluzon, tricou, pantaloni lungi, pantaloni scurti si un hanorac sau trening. Pe cand daca intri la Guess iti iei o pereche de pantaloni si un tricou de banii astia. Sau un sacou si iti mai ramane de un meniu la McDonalds...

| Rolleer a răspuns:

Si eu iti recomand haine zara, bershka. uite poti cumpara online: http://modabutique.com/

| biancapfff a răspuns:

Http://rochiipantofisivintage.blogspot.ro
postari noi (aproape) zilnic!
te astept cu drag!
:*

| Aylin302 a răspuns:

Sunt super de calitate am vreo 10 tricouri de la BERSHKA... Zara nu mai zic am niste cizme de la Zara si sunt foaarte comode iti recomand!

| claraaa23 a răspuns:

Da. De la bershka am foarte multe haine..imi plac hainele de acolo big grin. Zara are haine de calitate, dar si scumpe. Eu recomand ambele magazine :*