| AnneMarrie0802 a întrebat:

Heii TPU!
Dupa cum stiti,se aproprie Haloween-ul, si HABAR N-AM cu ce sa ma imbrac!
Ceva, idei?
FUNDA!

10 răspunsuri:
| Ravenborn a răspuns:

Păi gândește-te cum te-ai îmbrăcat în anii trecuți, și combină-le. O să fie ceva mai original. Sau, ai putea să te gândești cum nu te-ai făcut. Vampir, vrăjitoare, să-ți faci un machiaj pe față sau să-ți iei o mască gen Scary Movie. Ceva de genu big grin

| express11 a răspuns:

Sarbatoarea asta nici macar nu este a noastra...atatea griji pentru nimic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii printeza din Frozen big grin Ar fi frumosbatting eyelashes

Sincer, cel mai usor lucru pe care il poti face e sa fii un fel de animalut. Necesita cei mai putini bani investiti in materiale si machiaj si chiar vei arata dragut.

Orice intre un iepure, pisica, leoaica, etc big grin Trebuie sa fii putin inventiva si sa te gandesti la ce ti s-ar potrivi si ar trebui sa te gandesti cum o sa si realizezi ideea ta.

Sper ca te-am putut ajuta happy

| Deliiiia a răspuns:

Poti adopta o costumatie simpla si deloc ridicola ca de exemplu sa te machiezi normal, apoi sa-ti faci cateva puncte in jurul gurii si niste codite ridicate la ochi pentru a da aspectul unei feline, o cordeluta cu urechi si o fusta cu un tricou in culori simple.

| Beccaaa a răspuns:

Sa nu uitam, este Halloween! Scopul acestei sarbatori a fost sa alunge spiritele rele in noaptea care se considera ca poarta dintre viata si moarte este deschisa.
Costumul trebuie sa aiba o semnificatie, eu de exemplu o sa fiu satanista, de fapt cuvantul mai potrivit ar fi emo (ma imbrac in negru, ma machiez cu negru, rimelul o sa fie pe toata fata mea sa para ca am plans, imi dau cu rosu la vene sa para ca mi le tai, imi fac suvite albastre si imi fac o pentagrama pe fata, sau un semn Illuminati).
Poti sa te imbraci in ceva clasic ca si o vrajitoare, un vampir, un varcolac, sau poti avea o idee mai originala de exemplu un costum inspirat dintr-un serial (exemplu :The Walking Dead, anul viitor voi fi un zombi foarte convingator).
Sper ca te-am ajutat big grin

| DoomBoom a răspuns:

Cati ani ai?
Imbraca'te in mickey mouse, vampir, zana, cersetor, pisica, bla bla, demon, fantoma... etc

| Crisan_David_1905 a răspuns:

Imbraca-te intr-un costum negru cu o palarie ascutita in varf si picteaza-ti fata ca si cum ai avea cosuri si esti vrajitoare laughing

| Mihaela02032001 a răspuns:

Pai pentru a fii originala te poți îmbracă intru.un iepuraș.Îți pui doua urechi lungi și gqta

| Mihaela02032001 a răspuns:

Eu mas îmbracă intr.o prințesa...în negru..prințesa neagra sau mireasa sau ceva animal

| eDix a răspuns:

Gasesteti o palarie neagra adica toata imbracamintea neagra si te vopsesti pe fata verde laughing) Cati ani ai?