| Killuaibrm a întrebat:

Hello. Din pacate am doar 13 ani. Daca as comanda ceva de pe eMAG si as merge la o statie de ridicare sa ridic coletul oare as putea sa il ridic?(stiu ca trebuie sa semnez ceva, iar dilema e daca as putea semna avand in vedere ca sunt minora si nu am nici buletin). Mai e si varianta sa comand si sa imi aduca coletul acasa, dar din nou dilema cu semnatura.
Rog raspunsuri serioase, fara bataie de joc, multumesc!

1 răspuns:
| Cameliaaa223 a răspuns:

Hei! Dacă îți aduce comanda acasa nu trebuie sa dai nicio semnătura. Dacă mergi la o stație de ridicare, atunci au nevoie de dovada(buletin) să fie sigur ca tu ești aceea la care trebuie sa ajungă coletul.
Sau ai putea să-ți rogi părinții sa comande ei pentru tine, sau un prieten care are cel puțin 16 ani.
happy