| Mariusflorin2341 a întrebat:

de fiecare data cand merg la cumparaturi aduc o sacosa cu mine, insa cand ma intorc mereu rup sacosa aia si cad toate chestiile ce le-am cumparat din ea, cum pot sa fac sa nu se mai frece sacosa la roata (nu am aripa la roti este o bicicleta de munte), help sad

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Monteaza-ti pe bicicleta un portbagaj, in spatele scaunului, cu sprijin pe axul rotii din spate si pui cumparaturile pe el. Portbagajul poate fi cu laterale (de marimea unui cos de cumparaturi din magazin) sau doar o platforma de marime asemanatoare.

Portbagajul se poate face demontabil, daca te deranjeaza.
Modul de montare/demontare trebuie facut astfel incat sa se poata face usor si sa nu se piarda elementele demontate.
Un meserias indemanatic iti poate confectiona un portbagaj fix sau rabatabil /demontabil din metal, rezistent.

De asemenea, iti poti cumpara si portbagaje gata facute, din care model iti place:
https://www.emag.ro/......icicleta/c

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai pui in sacoșă, pui in rucsac cumpăraturile sau bagi sacosa in rucsac cu ce cumperi si nu o vei rupe.

| Catrice a răspuns:

O pui și tu deasupra rotii.

| LPCTSTR a răspuns:

Foloseste o punga din material textil, nu sacose.