| Lexon a întrebat:

M-am documentat foarte tare despre tabletele android. Am aflat ca se pot plati bani multi pentru tablete slabe, dar pot fi cumparate si tablete bune la preturi mici.
Intrebarea mea este : Cu ce m-ar putea dezamagi tablata aceasta http://www.okazii.ro/......-4-gb.html
Stti cava mai bun dar cam la fel de ieftin?
Multumesc!

4 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
In primul rand n-are un producator afista, fie el cat de obscur, in al doilea rand n'ai garantie. In al treilea rand specificatiile sunt eronate, ori din exagerare ori din nestiinta, tabeltele nu suporta stick 3G, merg pe SIM.
Daca vrei ceva ieftin si bun, cu un producator decent, nu de top, cu garantie 2 ani (+50 lei si o faci pe viata), uite sugestia mea.
Bafta

| Lexon explică (pentru CataC):

Am intrebat si cica este facuta de Allwinner Tech (chinezeasca, normal), iar de stick zice ca suporta dar numai cateva de la Huawei. Tableta am vazut-o la cineva si chiar mi-a placut, dar nu stiu cum s-ar putea comporta in timp. am deja o tableta dar nu este asa performanta, cam trebuie sa astept dupa ea...
Multumesc pentru raspuns!

| rocket a răspuns:

Am o varianta care nu te va dezamagi ca si capacitati, mai sigura, pentru ca are si garantie. http://event.2parale.ro/......ents/click

| Lexon explică (pentru rocket):

Nu, este prea slaba! Ruleaza Android 2.1 deci nu suporta flash player (a fost implementat incepand cu Android 2.2). Are touchscreen rezistiv, ceea ce constituie un mare dezavantaj (cealalta are capacitiv in cinci puncte). Memoria RAM doar 256 MB (cealalta 512 DDR 3). Are si autonomia mai mica (cealalta 5-6 ore). Are pretul mult mai mare(280 de lei inseamna ceva). Desi are 3G, performantele prea mici nu o recomanda.
Multumesc pentru raspuns.