| KeNireM a întrebat:

Pe eMAG daca selectez metoda de plata numerar sau ramburs, adica platesc curierul cand ajunge cu coletul sau cum e?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Pătești când primești marfa. Ai dreptul să verifici pachetul, să conțină ceea ce ai comandat, iar aparatul să fie în stare bună (vizual; nu poți să faci și proba de funcționare).

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ramburs. La primirea coletului. Ai dreptul sa-l si desfaci inainte de a plati.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta inseamna ramburs sa platesti cand vine curierul

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Numerar se plăteşte "cash" la un ShowRoom!
Dacă vrei să achiţi la curier, atunci selectezi "ramburs".

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Cu ramburs adică plătești când vine curierul.

| Peridava a răspuns:

Cu ramburs, platesti cind vine curierul.

| bloodfont a răspuns:

Da, plătești curierului când îți dă coletul

| bogdanmatei33 a răspuns:

Salut,

Da, ramburs inseamna plata la primirea coletului, acest sistem de plata este utilizat in proportie de 80% dintre romani.

| Cornean_Adrian_1974 a răspuns:

Cum anulez plata online pe eMag, ca, să plătesc cash