| LeQueenDuMal a întrebat:

Pentru cei care au comandat de pe Amazon, coletele sunt livrate la "usa" sau primiti instiintare de la posta sau sunt lasate la posta vamala? Am inteles ca ar fi trimise la adresa respectiva dar fiind in Romania am cateva dubii.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Au livrat și la Poștă, și la ușă. La poșta vamală ajung doar coletele care vin din afara UE (deci numai dacă faci comandă pe amazon.COM, nu pe.uk sau.de ori altele din Europa).
Depinde și ce fel de expediere alegi - normală sau cu curier rapid.

| Irinelp a răspuns:

Când comanzi poți alege unde să fie livrat, acasă sau punct de retragere colet dar cel mai bine trimite un email la Amazon România și cere mai multe detalii.