| Kevinn2000 a întrebat:

Am nevoie de un răspuns rapid dacă se poate.
Vreau să fac niște comenzi pe Aliexpress. Acum introduc datele cardului și nu știu ce cod să scriu la căsuța " Security code (CVV)
Spune că se află pe spatele cardului...
Cred că se referă la ultimele 3 cifre, din cele 7 de pe spatele cardului, nu?

Răspuns Câştigător
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Da, ultimele 3 sunt

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pe spatele cardului ai un singur grup de trei cifre. Alea sunt. Dacă mai sunt și altele, acelea de obicei coincid cu ultimele 4 de pe față.

| Kevinn2000 explică:

Mulțumesc amândurora pentru răspunsuri.

| Dragosm19 a răspuns:

Ai pe spatele cardului pe banda aceea alba niste cifre. Ultimele 3 cifre care sunt"separate" reprezinta CVV-ul