| mishu009 a întrebat:

Salut, am si eu nevoie de ajutor, vreau sa imi cumpar un storcator de fructe, dar mai de calitate, nu prin centrifugare.
Vreau un storcator la care sa nu se piarda proprietatiile fructelor prin stoarcere, sa in fine sa se piarda cat mai putin posibil, din ce am citit ar fi bune cele prin presare la rece sau prin masticare.
Nu prea stiu ce sa aleg, daca a-ti putea sa imi recomandati exact niste modele, si sa spune-ti care credeti ca e cel mai bun( la raportul calitate/pret ), si de unde il pot cumpara, ar fi foarte bine, va multumesc!

4 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Cel mai ok cred ca e sa mananci fructele asa cum sunt happy

| RyugaHideki a răspuns:

Din cate stiu eu nu toate storcatoarele "prin centrifugare" pierd mari calitati ale fructelor. Intreaba direct pe cel care vinde si iti va oferi totul in detaliu.

| keytleen a răspuns:

Ia-ti un smutimacker.foate bun

| keytleen a răspuns:

Uita-te la teshopping acolo este un aparat fabricat cred din Germania cred ca e bun.parca se numeste smutimacker.Cauta si tu pe google.