| FenN1x a întrebat:

Ce parere aveti de televizoarele Exclusiv? Am vazut de curand in supermarketul Auchan un televizor de la firma Exclusiv. pretul era unul foarte bun pentru un televizor de 81 cm (si anume 589 lei). Are cineva televizor de la aceasta firma? Daca da, as vrea o parere si daca mi-l recomandati.

1 răspuns:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

La banii astia e o chinezarie no-name. In principiu, cu putin noroc, va functiona cei 2 ani cat are garantie fara probleme. Dupa aia, Dumnezeu cu mila. Daca performantele te satisfac e OK. Ideea de baza e ca tv actuale sunt concepute ca produse de unica folosinta iar dupa expirarea garantiei reparatiile sunt costisitoare, uneori imposibile, si de multe ori nu merita. Valabil pentru ORICE tv fabricat in ziua de azi. Asa ca daca iti place/te satisfac performantele ia-l. Dar daca dupa 2ani jumate-3 te lasa si o sa te coste 150 sa-l repari cand unul nou va fi 400-500 sa nu te miri. Dar asta e valabil pentru orice electronice din ziua de azi, nu se mai fac tv care sa mearga 15-20 de ani cu 2-3 reparatii ca Goldstar sau Nei din 1990-1995. Asta e tehnologia + societatea de consum.