| tony10 a întrebat:

1. Imi puteti spune daca eBay este de incredere? Si cum se procedeaza? (Plata, Livrarea, etc)
2. Iar imi puteti spune si la Amazon tot daca este de incredere si cum se procedeaza? Multumesc, dau funda! Anticipat!

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Uita-te dupa cumparator care are mai multe review-uri pozitive, atat cat el are mai multe stelute atunci este de incredere. Asta vorbind de pe ebay. Plata se face prin Paypal.

In cazul meu cand am luat de pe ebay am vazut produsul pe ebay.de de pe o raza de 100 km distanta de orasul meu si m-am intalnit cu vanzatorul pentru a intra in posesia produsului. (de mentionat locuiesc in Germania)

Pe Amazon.de am comandat de multe ori am facut plata cu card bancar si timp de 5 sau 15 zile depinde de unde veneau mi-au ajuns produsele intacte fara stricaciuni asa cum spune un membru TPU de aici.

Iti recomand sa faci comanda pe Amazon.de Amazon.co.uk astea livreaza orice produs spre Romania, Amazonul american livreaza numai carti, cd-uri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum sa-ti zic, Ebay e un fel de OLX, nu e ceva gen Altex.

| AndreiAndrei110 a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar ar trebui sa te gandesti si la taxe vamale si calitatea produsului eu iti zic sa nu comanzi nici de pe ebay nici de pe amazon ca sunt sanse mari sa ajunga stricate; deteriorate; garantia loe e de 3 lei si daca tot vrei sa comanzi mai bine incerci pe Amazon