| Xscape a întrebat:

am o pereche de mocasini şi aş vrea să merg la un cizmar să îmi schimbe talpa, să alunec mai bine. Este posibil? Să nu mă fac de râs laughing Dau fundă big grin

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil, dar vor deveni extrem de incomozi. Fetele lor de piele sunt trase pe un calapod care este compatibil cu talpa, in asa fel incat sa permita curbarea piciorului solicitata de talpa. Asta nu se mai poate schimba, asa incat vei avea niste mocasini care nu vor fi compatibili cu talpa si te vor obosi foarte rau (fiindca se vor opune, chiar daca nu simti fiecarei miscari a piciorului).