| qlTlp a întrebat:

O intrebare pe eMAG vreau sa imi iau un nou laptop si vreau sa stiu ce inseamna mai exact
stoc limitat,
in stoc,
stoc epuizat,
1/2/... bucata in stoc.
Vreau sa imi iau peste 1 sau 2 luni un laptop si scrie in stoc si vreau sa stiu ce inseamna mai exact.
Funda

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Peste 1 sau 2 luni vreau si eu sa ies la o bere. Oare au Silva Bruna? Revino cu intrebarea asta cand vrei sa ti-l iei maine, nu pest xhpe zile/luni/ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand o sa il iei atunci sa il cauti

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum sa pui o astfel de intrebare, deci într o lună sau două gindeste te ca nu il m ai prinzi in ofertă, ei magazinul Emag acum au oferta de pret, sigur este o promotie de Paști, iar daca ei zic ca au stoc limitat, inseamnă ca m ai au 1 sau două laptopuri, ca restul sau dat fiind pret bun, nu are logica intrebarea ta ca vrei sa i ei peste o lună, poate intr o lună au alte marci si modele de laptop, daca vrei sa ti i ei laptop i ati acum, cei de la eMAG scriu in ofertă laptop in stock, adică au in depozit, este un stock un număr de laptopuri, acum ca sunt 10 sau 5 laptopuri disponibile spre vinzare sau din potrivă mai sunt două, doar cei din magazin stiu, suna i si intreabă i. Esti fata sau băiat, ce vârstă ai? Mersi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stoc epuizat inseamnă ca nu mai au laptopuri, sau vindut, si va trebuii sa astepti urmatoarele zile sau saptămîni cind cei de la Emag vor alimenta stocul, adica vor aduce marfă nouă pe raft.

| mihai69 a răspuns:

Peste 2 luni e posibil să nici nu se mai fabrice modelul ăla. De unde să știm noi dacă atunci o să-l mai vândă cei de la eMag?!?

| Ajuttot a răspuns:

Pai se intelege din ce ai scris tu ce inseamna. Inseamna ca mai e in stoc si o sa se termine la un momendat. Daca se termina stocul e posibil sa nu se mai reinoiasca.

| Alex_Alex_1998_bR0r a răspuns:

In stoc insdamna ca mai sunt mai mult de 3 produse in magazin daca te-ai referit de pe eMAG sau cel.ro in stoc furnizor inseamna ca produsul nu este la magazin dar firma respectiva trebuie sa aduca produsul daca il comanzi tu si 1/2/3 etc in stoc inseamna ca sunt multe produse in stoc nu se stie cate poate sa fie 1 produs 2 produse etc v-ati prins stoc limia ca mai este numai un produs atat