| SynapseNinja a întrebat:

Tocmai mi-am dat comandă de o husă pentru un S8 Plus de pe Aliexpress. Unde îmi vor livra coletul? La mine acasă sau prin poștă?

Răspuns Câştigător
| BlackRaven45 a răspuns:

Hmm, la mine a fost nevoie sa ma duc la Posta Vamala, o durere de cap totala. Coletele de pe eBay totusi erau aduse de postas la mine acasa, odata cu facturile si scrisorile. Nu stiu dupa ce criterii se iau. Posta Romana e un dezastru total. Eu cred ca o sa iti vina la Posta Vamala din judet. Dureaza si mult pana ajung. Cel putin o luna. Vei primi un bilet prin posta care te informeaza ca trebuie sa ridici coletul de la Oficiul Postal cu asistenta vamala din judet, sau o sa ti-l aduca postasul cu scrisorile. In orice caz, vei stii cand iti soseste.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

In mod normal s-a introdus regula ca pachetele cu valoarea de sub 10 euro sa fie livrate la posta de care apartii, dar se mai intampla sa vina si la posta vamala. Totul depinde de noroc. Oricum vei primi aviz. Comanda ajunge in 14-60 zile.

| cfrtobias a răspuns:

Ar trebui acasa, sa te sune