| Cosminvasi1991 a întrebat:

Salutari! Intrebarea mea este de unde pot achizitiona marfa en gross la un pret foarte bun? Dragonul Rosu sau unde gasesc depozite?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Marfa buna nu este ieftina, marfa proasta calitativ este ieftina dar nu renteaza, ca sa vinzi este nevoie sa te inregistrezi ca si comerciant, iar acum in 2024 este putin cam tarziu sa te apuci de afaceri de genul asta, asta daca nu te astepti la nu stiu ce sume mari de bani, gen bani de tigari pe 1 luna de zile si eu stiu cateva iesiri in oras.
Vand electronice de cand aveam 17 ani am si detinut 2 platforme cunoscute la vremea lor, alaturi de alti cunoscuti am administrat siteuri de calibru prin 2006 pe care le-am vandut apoi, m-am lasat dupa pandemie ca numai e rentabil, trebuie sa ai un buget mare de tot sa rezisti acum, nu vorbim de evaziuni marunte ca aia care vand pe olx 100 de perechi de adidasi!
Marile afaceri din Romania sunt sub administrare straina foarte putine au ramas capital romanesc si astea sunt celebrele dedeman, altex etc cele administrate de fosti securisti sau cotizanti la sri care au dat spagi mari dupa 90 sa fie lasati in pace si necontrolati, si ion tiriac este printre ei!

ANAF are target acum, pentru ca nu le-a iesit pasenta la finante, s-a observat un minus enorm datorat evazionistilor, si sunt geana pe online si nu numai, pentru a aduce bani la bugetul de stat!

| dullcat a răspuns:

Ai sanse mai mari sa gasesti daca nu esti persoana fizica.

| Hyperion7 a răspuns:

Cred că dragonul roșu e o soluție

| carevaescu a răspuns:

Dragonul Roșu ar fi un prim pas bun. Al doilea pas bun ar fi să afli de unde cumpără cei de la Dragonul Roșu.

| calingabriel2807 a răspuns:

Unde găsesc marfă en gros