| BrokenBarbie a întrebat:

Se poate face cont in banca si sa se verifice de pe internet cine a depus bani in cont? Daca da la ce banca? Se plateste in plus daca vrei un astfel de cont? Cat la suta retine banca din suma pe care o retragi din cont?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, prin Internet banking. Se poate face la mai multe banci si pentru detalii trebuie sa vezi la fiecare ce conditii sunt, fiecare banca are reguli proprii. Aici: https://www.bcr.ro/......tal.portal akp&popup_desk=bcr_ro_0785&otherPopup=1&_windowLabel=LABEL_POPUP_1 poti vedea conditiile de la BCR si ce trebuie sa faci pentru a avea acest serviciu. Succes si numai bine!

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Iti poti deschide un cont la ING si poti solicita Home Banking -un generator de cod- cu care iti poti accesa contul online, implicit poti vizualiza extrasul de cont (aici apare cine ti-a trimis sau cui ai trimis bani). Abonamentul costa 3 lei pe luna si zero comision la retragere numerar la anumite tipuri de carduri. ING iti recomand eu, dar cu siguranta si alte banci ofera asemenea servicii DAR ING inseamna Self Bank adica nu stai la coada la casierie ca sa depui bani sau sa efectuezi operatiuni bancare cu intermediul angajatilor bancii; tot ce vrei faci singura la ATM sau de acasa. Singurul dezavantaj este ca au ATM-uri putine si nu ai acces la ele intre orele 23 si 7. In Bucuresti nu e o problema si tot aici exista si cred ca singurul ATM non-stop in Piata Romana.

| DolcE_7446 a răspuns:

Da se poate, la banca transilvania, contul se numeste BT 24 Internet Banking...la orice operatiune facuta iti extrage din cont 1 leu.
Aplicatia BT24 permite efectuarea unui spectru larg de operatiuni precum:

* Plati in lei catre orice beneficiar
* Plati in lei catre Trezoreria Statului
* Plati de utilitati
* Alimentari card
* Plati de salarii in conturile de card BT ale angajatilor
* Plati valutare interne si externe
* Vanzari-cumparari valuta
* Constituiri si desfiintari depozite

E gratis, nu platesti nimic!