| Raluca_1234 a întrebat:

Stie cineva cand se va deschide magazinul " Zara" din Pitesti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Magazinul Zara Pitesti se deschide azi, 03. 12. 2010, la ora 14. 00

2 răspunsuri:
| ZuZuDuDu a răspuns:

Din calculele ZF, deschiderea maga­zinului, care se va întinde pe o suprafaţă de peste 1. 000 de metri pătraţi, va necesita peste două milioane de euro, ţinând cont că spaniolii inves­tesc în medie 2. 000 de euro pe metru pătrat în amenajarea noilor unităţi. Reprezentanţii companiei au confirmat noua deschidere, dar nu au oferit alte detalii cum ar fi investiţia sau planurile de vânzări pentru magazinul din Piteşti. Inditex a încheiat 2009 cu afaceri de circa 75 mil. euro, con­tribuţia cea mai mare, de circa 46 mil. euro, venind din par­tea Zara, care are circa 400 de angajaţi.

| Raluca_1234 explică:

@beatrice Mda.tot nu mi-ai raspuns la intrebare. Asta stiam si eu tongue